Branzowa Szkoła I Stopnia nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

Strona WWW: www.drzewniak.slupsk.pl
E-mail: sekretariat@drzewniak.slupsk.pl

STOLARZ

Stolarz to rzemieślnik, któremu nie będą obce zagadnienia związane z obróbką drewna
i tworzyw drzewnych. Po ukończeniu szkoły może pracować w branży drzewnej,
w zakładzie stolarskim lub otworzyć własną działalność. Absolwent może również kontynuować naukę w szkole średniej.

Po ukończeniu szkoły uczeń uzyskuje kwalifikacje:

- A.13. wytwarzanie wyrobów stolarskich.

Zapewniamy profesjonalne warunki do nauki, współpracujemy z Zespołem Placówek Oświatowych (pracownie drzewne) oraz firmami branży drzewnej w celu zapewnienia wszechstronnego przygotowania do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Absolwent może podjąć pracę w zakładzie branży drzewnej i na obrabiarkach sterowanych numerycznie CNC oraz otworzyć własną działalność w zakresie meblarstwa.

„ZAWÓD W DECHĘ”

TAPICER

Tapicer w swojej pracy wykorzystuje różnego rodzaju materiały i tkaniny. Wykonuje prace dekoratorskie, wykończeniowe i pokryciowe. Tapicerowanie związane jest nie tylko z branżą drzewną, ale również z samochodową.

Absolwent może również kontynuować naukę w szkole średniej.

Po ukończeniu szkoły uczeń uzyskuje kwalifikacje:

- A.10. wykonywanie wyrobów tapicerowanych.

Zapewniamy profesjonalne warunki do nauki, współpracujemy z Zespołem Placówek Oświatowych i z lokalnymi firmami z branży tapicerskiej oraz branży drzewnej w celu zapewnienia wszechstronnego przygotowania do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje
w zawodzie.

Absolwent może podjąć pracę w zakładzie branży tapicerskiej i na obrabiarkach sterowanych numerycznie CNC oraz otworzyć własną działalność w zakresie meblarstwa.

„ZAWÓD W DECHĘ”

PRACOWNIK  OBSŁUGI HOTELOWEJ

Jeżeli chcesz poznać pracę hotelarza i nauczyć się profesjonalnego przygotowania obiektów hotelowych do przyjęcia gości to proponujemy zawód - pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. Na tym kierunku poznasz tajniki obsługi gościa hotelowego oraz wybrane zagadnienia z zakresu gastronomii. Zawód skierowany do osób zainteresowanych pracą w obiektach hotelowych (hotele, pensjonaty, motele, domy wycieczkowe, kempingi), posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Absolwent profesjonalnie wykonuje prace związane z przygotowaniem jednostki mieszkalnej do przyjęcia gości oraz prace pomocnicze w dziale gastronomicznym. Po ukończeniu szkoły nasi absolwenci podejmuję pracę w wyuczonym zawodzie, bądź kontynuują naukę w technikum lub liceum.

Po ukończeniu szkoły uczeń uzyskuje kwalifikacje:

- T.01 - Wykonywanie prac pomocniczych w obiektach świadczących usługi hotelarskie

Zdawalność egzaminu zawodowego- 100% :)

1A - STOLARZ

Jeden przedmiot z najwyższą oceną spośród: Informatyka, Zajęcia techniczne,
1A - STOLARZ - ODDZIAŁ INTERGACYJNY

Jeden przedmiot z najwyższą oceną spośród: Język angielski, Język niemiecki,
Jeden przedmiot z najwyższą oceną spośród: Informatyka, Zajęcia techniczne
1B - PRACOWNIK POMOCNICZY OBSŁUGI HOTELOWEJ - ODDZIAŁ INTEGRACYJNY

Jeden przedmiot z najwyższą oceną spośród: Język angielski, Język niemiecki,
Jeden przedmiot z najwyższą oceną spośród: Informatyka, Zajęcia artystyczne, Zajęcia techniczne