Adres: K. Szymanowskiego 5
E-mail: sekretariat@drzewniak.slupsk.pl

„ZAWODY W DECHĘ”

TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA

Technik technologii drewna to idealny kierunek dla osób, które mają pasję, uzdolnienia manualne są kreatywne i nie boją się wyzwań. Zapewniamy profesjonalne warunki do nauki, współpracujemy z Zespołem Placówek Oświatowych w Słupsku (pracownie drzewne) oraz firmami branży drzewnej w celu zapewnienia wszechstronnego przygotowania do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Absolwent ma możliwość przystąpić do egzaminu maturalnego i może kontynuować naukę na studiach wyższych. Absolwent może podjąć pracę w zakładzie branży drzewnej na stanowisku kierownika lub technologa, albo otworzyć własną działalność w zakresie meblarstwa, obróbki drewna na obrabiarkach sterowanych numerycznie CNC.

TECHNIK REKLAMY

Technik organizacji reklamy jest zawodem wymagającym łączenia w sobie wiedzy ekonomicznej, plastycznej, informatycznej, psychologicznej. Technik organizacji reklamy musi zatem wybrać sposób dotarcia do odbiorcy różnymi środkami i kanałami dystrybucji reklamy, skutecznie oddziaływać na ich postawy, emocje, przekonania. Nasi uczniowie potrafią wykorzystywać specjalistyczne umiejętności plastyczne, marketingowe, twórcze i organizacyjne do realizacji powierzonych im zadań. Po zdobyciu kwalifikacji, absolwenci mogą kontynuować naukę na wyższych uczelniach np. akademiach sztuk pięknych, politechnikach - na wydziałach wzornictwa i grafiki, bądź podjąć pracę w agencjach reklamowych, mediach, studiach graficznych i drukarniach.

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

Kształcenie w zawodzie technik fotografii i multimediów jest szerokoprofilowe. Przygotowuje specjalistów w dziedzinie związanej z multimediami, wykorzystując różne formy informacji i jej przekazu - od fotografii, poprzez dźwięk i film. Fotografia obecnie jest wykorzystywana we wszystkich mediach, dzięki czemu  absolwent po skończeniu technikum o takim profilu, może znaleźć pracę w laboratoriach i zakładach  fotograficznych, przemyśle fotooptycznym i optycznym, wydawnictwach i drukarniach, gazetach, portalach internetowych, agencjach reklamowych i fotograficznych, w działach marketingowych dużych firm, telewizji i wytwórniach filmowych.

TECHNIK INFORMATYK

Technik informatyk to uniwersalny zawód, gdyż informatyka to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Wykorzystywana jest niemal we wszystkich sferach naszego życia, począwszy od nauki poprzez przemysł, na rozrywce skończywszy. W szkole uczeń poznaje budowę i obsługę komputera oraz uczy się wielu metod programowania. Ma również okazję poszerzyć swoje wiadomości, zdobywając certyfikat w Lokalnej Akademii Cisco. W trakcie nauki poznaje tajniki druku 3D oraz bierze udział w zajęciach, na których wykorzystywane są najnowsze urządzenia - iPadyPo zakończeniu edukacji w technikum absolwenci mogą kontynuować naukę na uczelniach wyższych lub kursach specjalistycznych. Technik informatyk to zawód, który daje satysfakcję oraz możliwości zatrudnienia w wielu znaczących firmach zarówno krajowych jak i zagranicznych.

TECHNIK PRZEMYSŁU MODY

Technik przemysłu mody to kierunek gwarantujący pewną i ciekawą pracę. Skierowany jest do osób kreatywnych, zainteresowanych modą, konstruowaniem form i szyciem odzieży. Nasza szkoła korzysta z bardzo dobrze wyposażonej pracowni krawieckiej, umożliwiającej kształcenie fachowców. Absolwenci, po ukończeniu szkoły uzyskują tytuł zawodowy technika przemysłu mody, umożliwiający podjęcie pracy lub kontynuację kształcenia w zawodzie projektant mody, stylista, organizator pokazów mody, konstruktor odzieży, technolog, specjalista aranżacji przestrzeni wystawowej i sprzedażowej, specjalista promocji i dystrybucji kolekcji. Nabyte umiejętności są szansą na zaistnienie na rynku, rozwijanie wizerunku i własnej tożsamości w świecie mody, reklamy i handlu.

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

Jeden przedmiot z najwyższą oceną spośród: Informatyka, Zajęcia artystyczne
TECHNIK INFORMATYK

Jeden przedmiot z najwyższą oceną spośród: Informatyka, Zajęcia techniczne