Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ustce

OFERTA EDUKACYJNA

ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH W USTCE

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Młodzież, w zależności od predyspozycji i zainteresowań, może podjąć naukę w liceum, technikum lub w szkole branżowej.

W roku 2019/2020 szkoła tworzy  klasy liceum ogólnokształcącego z rozszerzeniem w zakresie:

• Ia - matematyczno - informatyczna
  • Ib - medialno - prawna
  • Ic - biologiczno - chemiczna

Zajęcia lekcyjne prowadzone przez nauczycieli - egzaminatorów OKE o najwyższych kwalifikacjach zawodowych.

Organizacja dodatkowych zajęć lekcyjnych zgodnie z potrzebami uczniów i oczekiwaniami rodziców.

Konsultacje dla uczniów w celu odpowiedniego przygotowania do egzaminu maturalnego.

Zajęcia lekcyjne w małych grupach uczniowskich.

Doskonale wyposażone, nowoczesne obiekty sportowe oraz sale lekcyjne.

Stypendium motywujące po pierwszym semestrze nauki.

Oddziały mistrzostwa sportowego
  • Ias - piłka nożna
  • Ibs - piłka ręczna/lekkoatletyka

Zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów.

Zajęcia lekcyjne w małych grupach uczniowskich.

Doskonale wyposażone, nowoczesne obiekty sportowe oraz sale lekcyjne.

Stypendium motywujące po pierwszym semestrze nauki.

Szafka na sprzęt sportowy dla każdego ucznia.

Dofinansowanie zakupu stroju sportowego i obozów sportowych.

Szkoła zapewnia dożywianie (nieodpłatne obiady w szkole między zajęciami edukacyjno-sportowymi), stancję, refundację kosztów dojazdu dla uczniów spoza Ustki dojeżdżających do szkoły.

Mając na uwadze doskonałą bazę sportową szkoły oraz dobrze działające kluby „Jantar” oraz „Szczypiorniak,” możemy zapewnić młodzieży bardzo dobre warunki rozwoju.

W ramach edukacji morskiej, odbywającej się w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, uczniowie mają możliwość ukończyć kursy i zdobyci certyfikaty:

• żeglarski
  • motorowodny
  • bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna
  • indywidualne techniki ratunkowe
  • ochrona przeciwpożarowa

W podjęciu decyzji o tym, gdzie kontynuować naukę, ogromną rolę odgrywa niewątpliwie lokalizacja szkoły. Nie bez znaczenia jest także bezpieczeństwo w drodze do szkoły oraz podczas pobytu w niej. Ustecki ZSOiT jest niewielką, ale przyjazną, szanującą się społecznością, dzięki czemu zyskujemy pewność, że młodzież jest w bezpiecznym miejscu, pod fachową i dobrą opieką.

ZAGWARANTOWANY BEZPŁATNY DOJAZD DO SZKOŁY

I A KLASA MATEMATYCZNO - INFORMATYCZNA Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, fizyka lub geografia, informatyka

Jeden przedmiot z najwyższą oceną spośród: Język angielski, Język niemiecki, Język rosyjski,
Jeden przedmiot z najwyższą oceną spośród: Informatyka