Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego

E-mail: dyrekcja@liceum.slupsk.pl

O naszej szkole

Rok założenia 1992

Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego proponuje naukę dostosowaną do aktualnych potrzeb: tzn. staramy się zaproponować naukę zawodu, pomoc w nauce przedmiotów ogólnie uważanych za trudne.
Jak pracujemy?
  • Organizujemy kursy pierwszej pomocy przedmedycznej, płetwonurkowy, strzelecki i inne wg potrzeb.
  • W ramach lekcji prowadzimy zajęcia rekreacji ruchowej: kajakarstwo, rajdy piesze i rowerowe, gry terenowe, zawody sportowe klas mundurowych, elementy sportów walki.
  • Oferujemy atrakcyjne zajęcia z zakresu IT, dietetyki, wizażu i stylizacji, ratownictwa medycznego i anatomii człowieka.
  • W ramach współpracy z 7 Brygadą Obrony Wybrzeża w Słupsku uczniowie uczestniczą w szkoleniu wojskowym na terenie jednostki.
Zapraszamy do nauki młodzież z niepełnosprawnością. Szkoła mieści się w parterowym budynku dostosowanym do potrzeb osób z dysfunkcją ruchową (podjazd dla wózków), a kameralna i przyjazna atmosfera ułatwi kontakt z rówieśnikami. Mamy duże sukcesy w prowadzeniu indywidualnego nauczania.

W roku szkolnym 2019/2020 oferujemy naukę w następujących oddziałach:

• służby mundurowe (samoobrona, survival, szkolenie wojskowe),
  • kosmetyczny (wizaż i stylizacja),
  • ogólny (zajęcia dodatkowe do wyboru).

Zajęcia dodatkowe do wyboru spośród oferowanych przez szkołę:
  • samoobrona,
  • survival i sztuki walki,
  • kursy: nurkowy, pierwszej pomocy,
  • anatomia człowieka i profilaktyka zdrowotna,
  • zajęcia artystyczne.

Oddział służb mundurowych

Jest to klasa dla uczniów zainteresowanych pracą w Policji, Wojsku Polskim, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i agencjach ochrony.

Dajemy możliwość ukończenia kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy zakończonego egzaminem oraz potwierdzonego europejskim certyfikatem, dzięki któremu na egzaminie do służb mundurowych otrzymujesz już na starcie 2 dodatkowe punkty rekrutacyjne.

Każdy z kursów kończy się odpowiednim zaświadczeniem lub certyfikatem i zwiększa Twoją szansę na zdobycie wymarzonej pracy.

Zajęcia specjalistyczne prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców z wojska i policji. Umiejętności praktyczne kształcone są pod okiem instruktorów - strzelnica, sztuki walki, nurkowanie, wizyty w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

Oddział kosmetyczny

Jest to klasa dla uczniów chcących rozwijać swoje uzdolnienia w kierunku kosmetologii, stylizacji i wizażu.

Jeśli lubisz dbać o siebie, interesują Cię nowe trendy w kosmetologii i odżywianiu, chcesz zmienić swój wizerunek, zapisz się do tej klasy.

Klasa kosmetyczna to głównie zajęcia promujące zdrowy styl życia, dbałość o urodę i pomoc w wykreowaniu własnego wizerunku. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w kursach wizażu i stylizacji paznokci oraz w Targach Kosmetycznych.

Współpracujemy z Wojewódzkim Zespołem Szkół Policealnych w Słupsku, gdzie uczniowie klasy kosmetycznej mają możliwość doskonalenia umiejętności masażu.

W ramach działającego w naszym liceum Szkolnego Klubu Wolontariusza, który uczestniczy w wielu przedsięwzięciach odbywających się na terenie Słupska i nie tylko, uczniowie klasy kosmetycznej oferują bezpłatne porady dotyczące kosmetyków, zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie i malowanie paznokci.

Po ukończeniu liceum istnieje możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych i szkołach policealnych na kierunkach kosmetologia i pokrewnych oraz rozpoczęcie własnej działalności usługowej.

Oddział ogólny

Jest to klasa dla uczniów mających ogólne zainteresowania i jeszcze niesprecyzowane plany na przyszłość.

Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w dyskusyjnym kole filmowym i tworzeniu szkolnej strony internetowej. Mają także do wyboru szeroką gamę organizowanych przez szkołę zajęć dodatkowych i kursów.

Po ukończeniu liceum istnieje możliwość kontynuowania nauki na każdym kierunku studiów wyższych. Proponowane przez nas przedmioty rozszerzone i dodatkowe przygotują absolwenta do egzaminu maturalnego i dalszej edukacji na poziomie wyższym.

KOSMETYCZNY Przedmioty na poziomie rozszerzonym od klasy pierwszej:

Zajęcia dodatkowe:

– zajęcia praktyczne z wizażu,
– stylizacja paznokci,
– dermatologia;

Dwa przedmioty z najwyższą oceną spośród: Biologia, Plastyka
OGÓLNY Przedmioty na poziomie rozszerzonym:
– język angielski;

Zajęcia dodatkowe do wyboru, spośród oferowanych przez szkołe.

Dwa przedmioty z najwyższą oceną spośród: Informatyka, Język angielski
SŁUŻBY MUNDUROWE Przedmioty na poziomie rozszerzonym od klasy pierwszej:

Zajęcia dodatkowe:
– musztra i ceremoniał,
– samoobrona i survival;

Kursy specjalistyczne:
– płetwonurkowy,
– strzelecki,

Dwa przedmioty z najwyższą oceną spośród: Edukacja dla bezpieczeństwa, Wychowanie fizyczne